Tutaj jesteś

Buty robocze z blachą – komfort i bezpieczeństwo podczas pracy

23 listopada 2021 Zakupy Buty robocze z blachą

W wielu firmach pracownicy noszą specjalną odzież roboczą, która ma przede wszystkim zabezpieczać przed zabrudzeniami. Czasami niezbędna jest także specjalna odzież ochronna.  Najczęściej do odzieży roboczej nosi się specjalne obuwie robocze, w tym także buty robocze z blachą. Obuwie to musi oczywiście spełniać wytyczne odnośnie bezpieczeństwa i higieny pracy (BHP). Czym charakteryzuje się obuwie robocze wzmocnione blachą?

Metalowy podnosek zabezpiecza przed urazami mechanicznymi

Buty robocze z blachą wyposażone są w tzw. podnosek, czyli metalowe wzmocnienie, które znajduje się w przedniej części buta. Podnosek w bucie ma zabezpieczać stopę, zwłaszcza place, przed urazami mechanicznymi. Metalowy podnosek jest na tyle wytrzymały, że doskonałe chroni stopę pracownika, gdy spadnie na nią jakiś ciężki przedmiot. Wysokiej jakości obuwie robocze, które jest zgodne z normą EN 20345, wytrzymuje upadek ciężkich przedmiotów nawet z siłą do 200J. Ponadto buty robocze tego typu, dzięki swojej konstrukcji, skutecznie chronią stopę również przed zgnieceniem z siłą do 15kN.

Obuwie robocze z blachą noszone jest w wielu firmach, które działają w szeroko pojętej branży przemysłowej.  Zasadniczo noszenie tego typu butów jest zalecane zawsze, gdy pracownicy przenoszą ciężkie przedmioty albo gdy występuje ryzyko upadku ciężkich przedmiotów.

Rodzaje obuwia roboczego z blachą

Producenci obuwia roboczego starają się wyjść naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów. Stąd też oferują modele zarówno ze skóry naturalnej i eko-skóry, jak i obuwie całogumowe, wulkanizowane albo w całości wykonane z tworzywa sztucznego.  Standardowo buty robocze z blachą są odporne na szkodliwe działanie olejów, benzyny oraz innego rodzaju rozpuszczalników organicznych. Dostępne są ponadto modele z właściwościami elektrostatycznym, odporne na absorpcję wilgoci, a także z wzmocnioną podeszwą, które są wytrzymałe na przebicie.

Buty z podnoskiem na każdą porę roku

Wśród butów roboczych z blachą znajdziesz zarówno zabudowane trzewiki, które są odpowiednim wyborem na jesień lub zimę, jak i sandały robocze na lato. Buty robocze z podnoskiem na lato mają charakterystyczne ażurowe elementy, odpowiadające za ich przewiewność. Najczęściej są zapinane na rzep. Ze względu na bezpieczeństwo palce i pięta są zakryte. Natomiast zimowe trzewiki robocze cechują się bardziej zabudowaną konstrukcją, sięgają za kostkę, mogą być wiązane, wkładane lub zapinane na rzep. Warto podkreślić, że czołowi producenci obuwia roboczego oferują modele męskie i damskie, które są wytrzymałe i naprawdę estetyczne.

Redakcja podkwadratem.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

ATLAS.ti 9

ATLAS.ti 9

11 grudnia 2021

Jesteś zainteresowany reklamą?