podkwadratem.pl

Blog ogólnotematyczny

cegła w pokoju młodzieżowym
Dom i Ogród

Cegła w pokoju nastolatka – zaskakująco na czasie

Tak, nasz dom ma być odbiciem naszego wewnętrznego „ja”. Urządzając mieszkanie chcemy, aby każde pomieszczenie miało swój indywidualny charakter a jednocześnie dbamy o to, by współgrało ono z pozostałymi strefami naszego domostwa. Inaczej zaaranżujemy salon, inaczej jadalnię, kuchnię. Jeszcze inaczej umeblujemy i udekorujemy przestrzeń sypialnianą, jednak zachowamy jeden, łączący je element. Jednakże poza naszymi własnymi upodobaniami, często musimy konfrontować się z wizją innych domowników. Chyba największym wyzwaniem na tym polu jest polemika z wyobrażeniem, jakie na temat swojego pokoju ma nastoletnie dziecko.

Moja przestrzeń – moja wizja

Każdy nastolatek chce czuć się w swoim pokoju jak na własnym, nikomu niepodległym terenie. Nie od dziś wiadomo, że okres dorastania to czas buntu, wynikającego z procesów zachodzących w psychice młodego człowieka, kształtujących jego własne „ja”. Każdy szuka swojej odrębności i indywidualnego stylu. Może słuchając tego, co ma do powiedzenia nasze dziecko, znajdziemy nić porozumienia i wspólnie opracujemy zadowalającą obie strony koncepcję?

Nowo na surowo

Rozpatrując różne możliwości aranżacji wnętrza młodzieżowego pokoju, warto zwrócić uwagę na obecnie królujące trendy. Dzięki wprowadzeniu ich do pokoju nastolatka pozwolimy mu na to, by poczuł się modnie i na czasie. I choć wydawać by się mogło, że surowe, ceglane ściany to zamierzchła przeszłość, która inspirować może głównie dekoratorów takich obiektów jak galerie sztuki, okazać się może, że w połączeniu z nowoczesnym stylem bycia naszego nastolatka będzie to strzał w dziesiątkę. Wbrew wszelkim obawom cegła w pokoju młodzieżowym może dodać pomieszczeniu niezwykłego charakteru i stanowić niezaprzeczalny atrybut królestwa naszego dziecka. Jeśli zastosowaliśmy tego typu rozwiązania w innych pomieszczeniach, uzyskamy dzięki wprowadzeniu industrialnego motywu do młodzieżowej sypialni harmonijne dopełnienie całości obrazu naszego mieszkania.

Ściana specjalnego przeznaczenia

Aranżując wnętrze przeznaczone dla młodego człowieka, warto pamiętać, iż najczęściej jego pokój to samodzielne państwo w państwie. Nastolatek spędza w nim większość czasu — śpi w nim, uczy i oddaje rozrywce. Chociażby z tego względu, jak wiele funkcji spełnia jego pokój, powinniśmy zadbać, by młody człowiek czuł się w nim dobrze. Wprowadzenie elementu ozdobnego, jakim będzie cegła w pokoju młodzieżowym, z pewnością zadowoli każdego, nawet najbardziej wybrednego indywidualistę. Co więcej, przy tak zaaranżowanym wnętrzu, ciężko będzie narzekać na nudę i brak urozmaicenia, a wyróżniona niecodziennym designem ściana może stanowić podstawę dla przyszłych, samodzielnych aranżacji młodego człowieka.