podkwadratem.pl

Blog ogólnotematyczny

uczucie
Lifestyle

Co zrobić, aby uczucie nie wygasło?

Bycie w związku to nie wszystko. O związek trzeba też umieć odpowiednio zadbać, inaczej uczucie stopniowo gaśnie, maleje, aż w końcu całkiem wygasa. Łatwo jest pogrążyć się w codzienności i zapomnieć o tym, że druga osoba potrzebuje naszej uwagi, wsparcia, rozmowy, czasami wystarczy po prostu obecność, o którą nawet jest czasami ciężko.

Bycie w związku to nie wszystko. O związek trzeba też umieć odpowiednio zadbać, inaczej uczucie stopniowo gaśnie, maleje, aż w końcu całkiem wygasa. Łatwo jest pogrążyć się w codzienności i zapomnieć o tym, że druga osoba potrzebuje naszej uwagi, wsparcia, rozmowy, czasami wystarczy po prostu obecność, o którą nawet jest czasami ciężko. 

Na nasze szczęście miłość jest zasobem odnawialnym, dlatego też, jeśli zaniedbaliśmy drugą połówkę i zauważyliśmy, że chemia powoli znika, musimy to uczucie podtrzymać i postarać się, żeby się zwiększyło, było tak silne jak na początku, a może nawet jeszcze silniejsze. Musimy pokazać, że nam zależy, do czego czasami wcale wiele nie potrzeba. O tym, co jest ważne w związku, jak o niego zadbać i jak sprawić, by uczucie nie wygasło, dowiesz się czytając ten artykuł. 

Zadbaj o umysł partnera 

Wiele osób stawia na sam stosunek, wrażenia fizyczne, nie zwracając uwagi na umysł partnera, jednak to o niego najpierw warto zadbać. Wśród nas są osoby, które nie potrafią nawiązać kontaktu fizycznego z osobą, z którą nie są związane psychicznie – jest to tak zwany demiseksualizm. Będąc w związku należy pamiętać, że to w głowie partnera wszystko się zaczyna. Jeśli będą spełnione wszystkie jego potrzeby psychiczne, łatwiej Ci będzie u tej osoby wzbudzić pozytywne uczucia względem siebie. 

Magia pocałunku 

Bardzo ważne jest częste całowanie się, gdyż te nieco dłuższe, co najmniej 30-sekundowe pocałunki, sprawiają, że nasz organizm wydziela więcej hormonów szczęścia, które zwiększają naszą odporność na stres. Hormony szczęścia, tak jak sama nazwa wskazuje, dają nam poczucie szczęścia, dzięki nim czujemy się lepiej i więcej się uśmiechamy, a świat wydaje się piękniejszy. 

Dotyk – recepta na miłość 

Niezwykle ważny dla partnerów jest dotyk. Niestety, gdy związek trwa już nieco dłużej, dotyku jest coraz mniej, co przenosi się na uczucia. Uczucie dotyku na skórze bowiem prowadzi do tego, że w naszym mózgu wydzielają się substancje chemiczne, pomagające podtrzymywać uczucie miłości. Dotyk jest najbardziej naturalną formą wyrażania miłości. Nie wystarczy tutaj jednak zwykłe, szybkie dotknięcie, lecz dłuższe, trwające co najmniej 20 sekund przytulenie. Dotyk jest również bardzo ważny podczas snu, dlatego też powinniśmy spać jak najbliżej partnera, dzięki czemu będziemy spać spokojnie i będziemy czuć się bezpiecznie. 

Unikanie konfliktów 

Unikanie konfliktów dla jednych jest bardzo proste, a dla innych bardzo trudne. Tak naprawdę wszystko zależy od naszego charakteru. Aby uniknąć konfliktów bardzo ważne jest zrozumienie drugiej osoby, na przykład podczas kłótni nie powinniśmy patrzeć tylko na nasz punkt widzenia, zamknąć się na niego, ważne jest również stawianie się na miejscu drugiej połówki, musimy postarać się zrozumieć jej punkt widzenia, gdyż w związku nie jest tylko jedna osoba, lecz dwoje ludzi, o czym należy pamiętać. 

Związek – ciągła pielęgnacja 

Związek nie potrzebuje tylko naszej obecności, wymaga on od nas ciągłego starania się, rozumienia naszych potrzeb i zaspokajania ich. Musimy pamiętać jednak o tym, że nasze potrzeby nie są oczywiste, a więc trzeba o nich głośno mówić. 

Co jeszcze jest ważne w związku? 

Ważna w związku jest rozmowa, ciągła rozmowa, okazanie zainteresowania tym, co dzieje się w życiu partnera, interesowanie się jego zdrowiem, pracą i innymi sferami jego życia. W relacji zdrowe jest pozostawianie miejsca na swoje własne pasje, nie powinniśmy się nawzajem pod tym względem ograniczać, lecz wspierać w ich rozwijaniu. 

Jeśli chcemy więc zadbać o to, by uczucie w naszym związku nie malało, lecz wręcz przeciwnie – wzrastało, musimy sami o to zadbać. O związek należy również zadbać od strony intymnej, spełniać fizyczne potrzeby partnera, przy czym można wprowadzić pewne nowości, takie jak akcesoria BDSM, które można znaleźć na stronie https://www.area69.pl/