Tutaj jesteś

Ile gości zaprosić na wesele?

8 sierpnia 2022 Lifestyle wesele


Ślub to jeden z najważniejszych momentów życia, dlatego każda para młoda pragnie, by było to niezapomniane wydarzenie. W tym szczególnym dniu młodzi chcą mieć przy sobie rodzinę i bliskich, którzy staną się świadkami tych niezwykłych chwil. Ważnym elementem przygotowania idealnego wesela jest przygotowanie listy gości, którzy będą z nami świętować zawarcie małżeństwa.

Kogo zaprosić na wesele?

Wybór kogo chcemy zaprosić na wesele, nigdy nie jest łatwy. Problemem jest zawsze kwestia tego, kogo wypada zaprosić, a z kim naprawdę chcemy spędzić ten szczególny dzień. Niejednokrotnie tworzenie listy gości wymaga pójścia na kompromis, zwłaszcza jeżeli nie chcemy organizować dużego wesela. Niewątpliwie wśród gości powinna się znaleźć najbliższa rodzina, czyli rodzice, rodzeństwo, dziadkowie i chrzestni. Nie ma potrzeby, by zapraszać dalekich krewnych, zwłaszcza jeśli ich nie znamy. Warto również sporządzić listę osób, z którymi utrzymujemy stały kontakt i których, jak uważamy, nie powinno zabraknąć w tym dniu. Mogą to być znajomi z pracy czy też bliscy przyjaciele, którzy są częścią naszego życia. Przy zapraszaniu także warto zwrócić uwagę na ilość dzieci, gdyż w przypadku liczniejszej gromadki dobrze byłoby zapewnić im atrakcje.

Ciekawym rozwiązaniem będzie również zapraszanie gości jedynie na sam ślub, zwłaszcza jeśli nie utrzymujemy bliskich relacji z takimi osobami. Przy ustalaniu listy gości ważnym kryterium będzie budżet, a także to czy pragniemy wyjątkowego hucznego wesela, czy skromnej kameralnej ceremonii wśród najbliższych.

Liczba gości a wybór sali weselnej

Mając określoną ilość gości, będzie nam łatwiej dopasować salę, gdzie zorganizujemy nasze wesele. Wiele z lokali dysponuje różnymi rozmiarami sal, które będą odpowiadać różnym wymaganiom przyszłych małżonków. Bistro 70 oferuje sale na wesele w Pszczynie (https://bistro70.pl/sale-weselne-pszczyna/), które wraz ze wspaniałą obsługą i smacznymi daniami są gwarancją, że nasze przyjęcie będzie niezapomniane. W przypadku mniejszych uroczystości doskonale sprawdzi się sala na małe wesele, gdzie może bawić się 40 osób. Jest to też doskonałe miejsce na świętowanie innych wydarzeń czy rocznic. Dla dużych, licznych przyjęć właściwym wyborem będzie sala na duże wesele, która może pomieścić do 120 osób, a po połączeniu z małą salą jesteśmy w stanie zorganizować przyjęcie nawet na 160 osób.

Wesele w Pszczynie to niezapomniane wydarzenie, które na długo zostanie w pamięci gości. Dodatkowe atrakcje takie jak personalizowane dekoracje, atrakcje kulinarne czy animacje dla najmłodszych sprawią, że spędzą tu Państwo wyjątkowy czas.

Redakcja podkwadratem.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?