podkwadratem.pl

Blog ogólnotematyczny

jakie kwiaty na randkę
Lifestyle

Jakie kwiaty na randkę, by nie okazała się ona organizacyjną porażką?

Pierwsza randka to ekscytacja, ale także i stres. A to przez to, iż każdy chce, żeby obyło się w jej trakcie bez najmniejszych wpadek. Dlatego też jej organizacja pochłania zwykle najwięcej naszego czasu i energii. Na kolejnych spotkaniach z sympatią bywa już o wiele luźniej i swobodniej.

Czy dawać kwiaty na pierwszej randce?

Prawdę mówiąc, to zależy. Jeśli ma ona odbyć się w restauracji czy kawiarni, to kwiaty są jak najbardziej pożądane. Najwyżej można poprosić kelnera o wstawienie ich do wazonu. Kwiaty jako miły prezent w trakcie spaceru to także dobry pomysł. By wszystko wypadło jeszcze lepiej, to partner powinien nieść je za swoją wybranką.

Dzięki takiemu posunięciu zyska dodatkowe uznanie w jej oczach. Natomiast kwiatów nie powinno się dawać wybrance, gdy zamierza się ją zabrać do teatru, kina bądź opery. A to z powodu tego, że i tak nie będzie wiedziała, co z nimi właściwie zrobić. Po drugie kwiaty w owych lokalizacjach raczej nie będzie jak wstawić do wody. Istnieje więc prawdopodobieństwo, że niechybnie uschną, zanim skończy się randka.

Jakie kwiaty na randkę?

Najbezpieczniejszym i zawsze trafnym wyborem będą róże. One należą do klasyki i na pewno nie będą strzałem w kolano. Przy czym trzeba pamiętać, iż na pierwszej randce nie należy przesadzać z ich ilością. Jedna czerwona róża będzie jak najbardziej odpowiednia. Na randkę można też wybrać inne kwiaty.

Byłoby dobrze, aby miały one odcień różu, nie muszą być one koniecznie czerwone. Delikatne fioletowe bądź niebieskie kwiaty to również trafny wybór. Na pierwszą randkę ewidentnie nie wypada przynosić żółtych kwiatów, bo one raczej kojarzą się z zazdrością i negatywnymi emocjami. Tych na pierwszym spotkaniu lepiej unikać.

Co jeszcze jest ważne, przy wręczaniu kwiatów wybrance?

Po pierwsze i najważniejsze, by były one pachnące i świeże. Po drugie należy wręczać kwiaty sympatii pąkami do góry. Ponadto na pierwszej randce lepiej do bukietu nie dołączać bileciku. A to dlatego, że mogłoby zostać źle odebrane jako wyraz zbytniej poufałości. Nie wolno także przesadzać z nadmiernym przybraniem bukietu. W tej sytuacji korzystniej postawić na skromność i naturalność.

Co jeszcze można dać sympatii na pierwszej randce?

Oprócz kwiatów można dać swojej towarzyszce na przykład słodkie czekoladki lub płytę z nastrojową muzyką. To będzie dla niej czytelny sygnał, iż mężczyźnie zależy na tym, by pierwsza randka miała swój dalszy ciąg. Można pokusić się o podarowanie sympatii również wina lub słodkiego deseru na wynos. Niemniej nie ma co ukrywać, iż kwiaty robią na paniach największe pozytywne wrażenie.