Tutaj jesteś

W jaki sposób należy sprzątać łazienkę?

28 grudnia 2020 Dom i Ogród jak sprzątać łazienkę

Czysta łazienka jest nie lada wyzwaniem dla wszystkich osób chcących zachować nienaganną czystość w tym pomieszczeniu. W jaki jednak sposób należy ją sprzątać, by pozbyć się brudu i bakterii? Dowiemy się za chwilę.

Jak sprzątać łazienkę?

Sprzątając łazienkę, najlepiej jest zacząć od samej góry, ponieważ kurz będący na szafkach czy kafelkach spadnie nam na podłogę. Kafelki dobrze jest przemywać raz w miesiącu preparatem do tego przeznaczonym, by uniknąć ich zażółcenia zwłaszcza jeśli są w kolorze jasnym. Kiedy mamy już wyczyszczone kafelki zabieramy się za szafki z których należy wszystko wyjąć, aby dokładnie je wyczyścić. Jeśli szafki są zabrudzone, możemy użyć mleczka do czyszczenia, które w bardzo szybki usunie niechciane zabrudzenia. Rzeczy w szafce dobrze jest posegregować i umieścić w specjalnych koszykach dzięki temu łatwiej nam będzie utrzymać w nich porządek. Sprzątając łazienkę wiele osób zapomina o wyczyszczeniu pojemnika na proszek w pralce, a jest to bardzo ważna sprawa, gdy chcemy, by nasza pralka posłużyła nam przez kilka lat. Oprócz tego należy przetrzeć obudowę ponieważ tam również zbiera się dużo kurzu.

Dywaniki powinniśmy prać chociaż raz w miesiącu pamiętajmy, że zazwyczaj stajemy tam bosymi stopami, dlatego powinny być czyste. Jeżeli mamy wc w łazience zaczynamy od wlania do muszli preparatu zabijającego bakterię i usuwającego brud. Dokładnie czyścimy deskę sedesową, jak również przecieramy cały sedes. Warto jest mieć osobną ściereczkę do czyszczenia tego typu urządzeń. Kiedy preparat w muszli klozetowej odstoi, czyścimy dokładnie przy użyciu szczotki do sedesu. Po zakończonym sprzątaniu spuszczamy wodę nie zapominając o umyciu szczotki wraz z pojemnikiem. Następnym krokiem jest sprzątanie kabiny prysznicowej lub wanny. W obu przypadkach należy użyć specjalnych środków oraz nie wolno zapomnieć o wyczyszczeniu baterii. Dodatkowo w kabinie prysznicowej należy dokładnie czyścić wszelkie zakamarki dzięki czemu unikniemy wchodzenia pleśni czy grzyba. Na koniec przecieramy lustro, myjemy umywalkę i wycieramy podłogę.

Środki do czyszczenia łazienki

W sklepach jest cała masa dostępnych środków do czyszczenia łazienki. Odpowiednie preparaty i ściereczki umożliwią nam dokładniejsze i szybsze sprzątanie. Jeżeli jednak nie chcemy wydawać zbyt wiele na środki czystości, możemy zastosować domowe sposoby czyszczenia np. sodą czy octem.

Pamiętajmy, by za każdym razem używać rękawiczek ochronnych dzięki temu ochronimy naszą skórę przed podrażnieniem i wysuszeniem.

zakłady pogrzebowe

Redakcja podkwadratem.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?