Tutaj jesteś

Gdzie można pożyczyć pieniądze prywatnie?

27 maja 2022 Lifestyle


Popularność prywatnych pożyczek rośnie. To naturalne, bo przecież pożyczenie pieniędzy z banku wiąże się z licznymi formalnościami. Z tego powodu wiele osób nie może zdobyć pieniędzy, które są mu potrzebne. Uzyskanie pożyczki bankowej zwykle zajmuje też sporo czasu. Konieczne jest przecież zweryfikowanie wszystkich danych potencjalnego pożyczkobiorcy oraz jego zdolność kredytową. Stąd też nic dziwnego, że wiele osób woli pożyczyć pieniądze od osoby prywatnej. Jak się o nią postarać?

Gdzie można pożyczyć pieniądze prywatnie?

Na początek trzeba odpowiedzieć sobie na najważniejsze pytanie – gdzie można pożyczyć pieniądze prywatnie. Wbrew pozorom odpowiedź nie jest łatwa. To nie jest tak, że osoby prywatne zbierają się w wyznaczonych miejscach i czekają, aż zgłoszą się do nich chętni na pożyczkę. W rzeczywistości trzeba sobie zadać trochę trudu, by je znaleźć. Najprościej jest wykorzystać moc internetu. Osoby udzielające pożyczek zwykle oferują się na forach, w mediach społecznościowych i na portalach ogłoszeniowych. Niektóre z nich mają nawet swoje własne strony www. To właśnie na nich udostępniają wszystkie informacje niezbędne do nawiązania z nimi kontaktu. Czasami konieczne jest spotkanie na żywo i ustalenie warunków pożyczki. Są jednak osoby, które proces ten zautomatyzowały i udostępniają na swoich stronach specjalne formularze na wzór tych stosowanych przez banki. Dzięki temu udzielenie pożyczki jest jeszcze prostsze i szybsze. Na popularności zyskują też portale, które zbierają osoby oferujące pożyczki. Ich oferty są wyjątkowo uporządkowane, a poziom usług dorównuje bankom.

Dlaczego warto pożyczać prywatnie?

Jeśli chodzi o pożyczki prywatne, to przede wszystkim należy zaznaczyć, że świetnie sprawdzają się one w przypadku osób, które są zadłużone lub nie mają zdolności kredytowej. Zwykle nie mogą one liczyć na uzyskanie kredytu czy pożyczki bankowej. Nie zmienia to jednak faktu, że mogą wciąż pilnie potrzebować dodatkowych pieniędzy np. na pokrycie innych długów. Z tego powodu tak ważne jest, by wiedzieć, że istnieją możliwości pożyczenia pieniędzy z innych źródeł. Jak łatwo się domyślić osoby prywatne nie sprawdzają historii w Biurze Informacji Kredytowej, nie żądają zaświadczeń o dochodach ani nie weryfikują wydatków. To właśnie dlatego nie wiążą się z długimi formalnościami, a szansa otrzymania pożyczki jest bardzo duża. W ten sposób można pożyczyć małe kwoty – rzędu kilkuset złotych, aż po kilkaset tysięcy. Trzeba jednak pamiętać, że te wysokie pożyczki są obarczone sporym ryzykiem, więc są też bardzo kosztowne. Nie zawsze opłaca się je brać… choć zdarza się, że po prostu nie ma innej możliwości. Więcej informacji znajdziesz na brakoplat.pl

A co w zamian?

Warto podkreślić, że pożyczanie pieniędzy od osób prywatnych nie jest wolne od opłat. Przed podpisaniem jakiejkolwiek umowy należy koniecznie upewnić się, jaką kwotę będzie trzeba zwrócić oraz w jakim terminie. Tylko tak można uniknąć nieporozumień. Większość osób prywatnych nie ma gotowej oferty przygotowanej z myślą o swoich potencjalnych klientach, więc porównanie warunków u kilku osób może wymagać pewnego wysiłku. Konieczne jest umówienie się na rozmowę albo napisanie wiadomości, w której zadasz wszystkie nurtujące Cię pytania. Bardzo często pożyczki prywatne są udzielane pod zastaw. Dzięki temu osoba, która pożycza pieniądze może zmniejszyć ryzyko tego, że nie zostaną one zwrócone. Taka pożyczka to sposób na szybki zastrzyk gotówki, ale trzeba pamiętać o tym, że wciąż to tylko pożyczka – należy ją zwrócić w określonym w umowie terminie.

Redakcja podkwadratem.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?