podkwadratem.pl

Blog ogólnotematyczny

nakładanie podkładu palcami
Moda i Uroda

Nakładanie podkładu palcami, gąbką i pędzlem

Dobrze dobrany podkład jest podstawą udanego makijażu. Nie tylko niweluje zaczerwienia, ale też ujednolica koloryt twarzy. Duże znaczenie ma też to, w jaki sposób podkład nałożymy. Jest kilka technik aplikowania podkładu na twarz. Która jest najlepsza?

Jak dobrać podkład?

Podkład powinien być idealnie dopasowany do naszej karnacji. Nie może być ani za ciemny ani za jasny. Kosmetyk warto też dobrać do rodzaju naszej cery – inny będzie dla cery suchej, a inny dla mieszanej. Podkład powinien być niewidoczny na naszej twarzy. Dlatego najlepiej wybrać się do drogerii i kupić kilka próbek w różnych kolorach. Podkład powinien zostać nałożony od żuchwy po szyję i nie powinien się odróżniać od kolor skóry. Jeżeli taki kolor już znajdziemy to warto go też przetestować i sprawdzić, czy dobrze wygląda na całej twarzy. Przed nałożeniem podkładu należy także odpowiednio przygotować cerę. Najlepiej zastosować peeling twarzy oraz nałożyć odpowiedni krem. Dopiero po tych zabiegach podkład będzie dobrze wyglądał na twarzy.

Rodzaje podkładów

W sklepach znajdziemy wiele rodzajów podkładów. Do wyboru mamy:
– w płynie, czyli najpopularniejszy podkład, jest dobrze kryjący i można go nakładać na kilka sposobów,
– w kamieniu, również jest często wybierany przez kobiety, natomiast nie poleca się go osobom z suchą cerą, ponieważ może ją jeszcze bardziej wysuszyć,
– mineralny, jest bardzo delikatny i mogą go stosować osoby ze skłonnością do alergii i z trądzikiem,
– w sztyfcie, nieco mniej popularny podkład, można go nakładać bezpośrednio na twarz, przeznaczony głównie dla pań z cerą suchą i mieszaną.

Metody aplikowania podkładu

Metod nakładania podkładu jest kilka. Każda kobieta powinna wybrać najlepszą metodę dla siebie. Nakładanie podkładu palcami jest jedną z najpopularniejszych metod. Jest to najszybszy sposób zaaplikowania kosmetyku. Jednak ta metoda ma też kilka wad: musimy pamiętać, by przed aplikacją dobrze umyć ręce. Również niektóre kosmetyki pod wpływem ciepła palców zmieniają swoją konsystencję. Bardzo dobrą metodą jest nakładanie podkładu specjalną gąbeczką, tzw. beauty blenderem. Gąbeczka ma kształt stożka więc może dotrzeć do trudno dostępnych miejsc, np. w okolicach nosa. Tą metodą podkład możemy nakładać na sucho i na mokro, po namoczeniu gąbki. Jeszcze inną opcją jest aplikowanie podkładu pędzlem. Również jest to dobry sposób, dzięki któremu uzyskami moce krycie. Mamy do wyboru pędzle: flat top, koci języczek, duo fibre. Można wypróbować każdą z tych metod i wybrać najlepszą dla siebie.