Tutaj jesteś

Dieta ketogeniczna jak zacząć?

15 stycznia 2021 Zdrowie dieta ketogeniczna jak zacząć


Eksperci mają wiele do powiedzenia w temacie odchudzania. Redukcja wagi budzi wiele kontrowersji. Jest wiele sposobów, aby schudnąć. Tak zwana dieta ketogeniczna to zupełnie coś przeciwnego niż na przykład dieta wysokowęglowodanowa niskotłuszczowa, która jest praktykowana przez wiele osób na diecie wegańskiej.

Więcej tłuszczu

Istotą diety ketogenicznej jest znaczne zwiększenie udziału tłuszczu w pożywieniu. Oczywiście odbywa się to kosztem węglowodanów i białka. Ilość węglowodanów będzie minimalna. Zazwyczaj mówi się o proporcjach 70/20/10 czyli 70% pożywienia to właśnie tłuszcz, 20% białko, a 10% węglowodany. Dla wielu ludzi przejście na taką dietę to prawdziwy szok. Nie ma co się oszukiwać, w Polsce króluje raczej dieta wysokowęglowodanowa. Ludzie przyzwyczajeni do jedzenia produktów mącznych, pierogów, klusek, ziemniaków, mają problem z przestawieniem się na nowe odżywianie. Może zająć to trochę czasu i wymaga sporo determinacji i waleczności.

Mięso, jaja, ryby

Dieta ketogeniczna jak zacząć? Wydaje się, że najlepiej zrobić to metodą małych kroczków. Udział tłuszczu w diecie należy zwiększać stopniowo. Należy też monitorować stan swojego zdrowia. Nie zawsze wątroba czy trzustka będzie zadowolona z nowego stylu odżywiania. Dlatego właśnie systematyczne sprawdzanie parametrów na przykład badania krwi jest absolutnie konieczne. Jakie produkty są właściwe dla diety ketogenicznej? Oczywiście takie, które są dobrej jakości. Przede wszystkim będzie to mięso, ryby a także owoce morza. Jajka i nabiał także są mile widziane na stole. Nie wolno zapominać także o warzywach. Warzywa nie zawierają duże ilości węglowodanów, ale są bardzo zdrowe. Dlatego też powinny być obecne zawsze w diecie człowieka.

Powody przejścia na dietę

Różne są powody przejścia na dietę ketogeniczna. Dla niektórych ludzi jest to tak zwana ostatnia deska ratunku, aby schudnąć. Często na taką dietę przechodzą kobiety, które mają nadzieję na poprawę stanu swojego zdrowia. Dieta bogata w węglowodany nie pomaga na przykład przy zaburzeniach hormonalnych, pojawiają się wtedy problemy z jajnikami, poziomem glukozy i insuliny. Dieta ketogeniczna ma za zadanie wyciszyć te problemy i przywrócić dobry stan zdrowia. Również wielu mężczyzn korzysta z dobrodziejstw diety ketogenicznej. Jest to świetny sposób, aby zgubić zbędne kilogramy a także zatroszczyć się o mięśnie.Warto podejść z nadzieją do tej diety, ale także zachowywać się ostrożnie. Jeżeli ktoś wcześniej nie jadł wielu produktów bogatych w tłuszcze, reakcja organizmu nie jest do końca możliwa do przewidzenia.

Redakcja podkwadratem.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Choroby oczu XXI wieku

Choroby oczu XXI wieku

29 października 2021

Jesteś zainteresowany reklamą?