Tutaj jesteś

Rośliny pochłaniające wilgoć- odrobina natury, którą warto wpuścić do domu

12 stycznia 2021 Dom i Ogród rośliny pochłaniające wilgoć


Zbyt wysoka wilgotność w mieszkaniu z pewnością nie jest powodem do zadowolenia i radości wśród domowników. Niemniej da się z nią skutecznie walczyć, a pomogą w tym rośliny pochłaniające wilgoć. Dzięki nim jej poziom wydatnie zmaleje, a do mieszkania znowu wróci przyjazna i zdrowa atmosfera.

Co powoduje zazwyczaj wzrost wilgotności w domu?

Do podwyższenia poziomu wilgoci w mieszkaniu najczęściej przyczyniają się remonty termoizolacji. Gdy poddasze, wszystkie okna oraz ściany zewnętrzne są należycie uszczelnione i ocieplone. Nagle okazuje się, że w domu nie ma czym oddychać, a na ścianach i w zagłębieniach ram okiennych osadza się wilgoć. Na szczęście można się jej łatwo i szybko pozbyć, angażując w ten cały proceder rośliny pochłaniające wilgoć. Jest to wypróbowana i całkowicie bezpieczna metoda na eliminację wilgoci. A co również ważne darmowa, bo nie trzeba za nią zapłacić ani grosza.

Dlaczego rośliny doniczkowe to dobry sposób walki z wilgocią?

A no dlatego, iż one chłoną ją nie tylko z gleby, ale i z otoczenia. Toteż mając u siebie rośliny o takich właściwościach, można być stuprocentowo pewnym, że poziom wilgoci w domu z czasem znacznie się obniży. Poza tym rośliny pochłaniające wilgoć dbają też o jakość powietrza, oczyszczając je z drobin i roztoczy. Jest to zatem zaleta, którą trudno nie zauważyć.

Rośliny doniczkowe w pomieszczeniach domowych troszczą się również o właściwy poziom tlenu. Można więc śmiało stwierdzić, iż ich obecność korzystnie wpływa na zdrowie i samopoczucie domowników. Rośliny pochłaniające wilgoć nie są też jakoś specjalnie wymagające, więc nawet mało doświadczony ogrodnik da sobie radę z ich codzienną pielęgnacją.

Najbardziej znane rośliny pochłaniające wilgoć

Do wspomnianych wyżej roślin należy przede wszystkim skrzydłokwiat. Potrzebuje on mnóstwa wilgoci zarówno z powietrza, jak i z gleby, aby móc zdrowo i harmonijnie się rozwijać. Jeśli się mu jej nie dostarczy tyle, ile mu potrzeba- skrzydłokwiat szybko usycha. Widać to najbardziej po jego opadłych liściach. Doskonałym pochłaniaczem wilgoci w mieszkaniu jest także paproć.

Ona podobnie jak skrzydłokwiat nie lubi dużego nasłonecznienia. Za to świetnie sprawdza się w zaciemnionych i zawilgoconych pomieszczeniach, gdyż chłonie wilgoć niczym gąbka. Dlatego, gdy też można z czystym sumieniem umieścić ją w łazience lub przedpokoju, bo w takich warunkach będzie się czuła wyśmienicie. Paproć ma jeszcze i ten plus, że potrafi oczyścić powietrze i sprawić, żeby dom stał się bardziej przyjazny dla oka ludzkiego.

Redakcja podkwadratem.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?