Tutaj jesteś

Jak urządzić biuro w domu – kilka pomocnych rad

7 stycznia 2021 Dom i Ogród jak urządzić biuro w domu


Niewielka przestrzeń biurowa w domu zawsze się przydaje. Czasy pandemii udowodniły, że coraz częściej taka przestrzeń jest wręcz niezbędna w niemal każdym domu, gdy nauka albo obowiązki zawodowe przechodzą w tryb hybrydowy albo zdalny. W tym artykule podpowiemy, jak urządzić biuro w domu bez wielkiego remontu.

Dlaczego warto mieć biuro w domu, nie tylko w pandemii?

Potrzebę urządzenia niewielkiego domowego biura dużo więcej osób dostrzegło w czasie pandemii, gdy ich pracodawcy zlecili im wykonywanie obowiązków służbowych w jakiejś części w ich domach. Ale domowe biuro przydaje się nie tylko po to, by pracować zdalnie lub, co gorsza, po godzinach zabierać pracę do domu.

Niewielki kącik z komputerem i artykułami biurowymi warto wydzielić w każdym domu. Coraz więcej kwestii administracyjnych, także tych pozazawodowych, załatwiamy online. Warto zatroszczyć się o uporządkowaną przestrzeń nie tylko na komputer, ale i wszystkie niezbędne dokumenty.

Co powinno znaleźć się w domowym biurze?

Wielkość domowego biura może być bardzo różna i nie zawsze wymaga osobnego pomieszczenia. Jeśli chcemy korzystać z niego jedynie okazjonalnie, w zupełności wystarczy niewielki kącik z biurkiem w dowolnym miejscu domu. Jeśli jednak prowadzimy firmę lub często zabieramy pracę do domu, warto pomyśleć o bardziej wydzielonej przestrzeni, najlepiej osobnym pomieszczeniu. To pozwoli nie tylko pracować w ciszy i spokoju, ale także bezpiecznie przechowywać dokumenty, do których niekoniecznie wgląd powinni mieć wszyscy domownicy.

Jednak w każdym domowym biurze powinno się znaleźć przynajmniej niewielkie biurko z szafką na dokumenty, oraz krzesło. To, jak duży powinien to być mebel, powinno zależeć nie tyle od miejsca, którym dysponujemy, ale przede wszystkim od czasu, jaki będziemy przy nim spędzać. Biurko mimo wszystko powinno pozwalać na wygodne pisanie po klawiaturze. Jednak jeśli zależy nam na zminimalizowaniu przestrzeni biurowej to można zdecydować się na krzesło, które w całości zmieści się pod blatem biurka. Nie jest to jednak dobre rozwiązanie, gdy wiemy, że z domowego biura będziemy korzystać nader często. W takiej sytuacji nie należy oszczędzać na dobrym krześle, nasz kręgosłup z całą pewnością nam za to podziękuje.

W domowym biurze zawsze powinno się znaleźć choćby niewielkie miejsce na przechowywanie dokumentów. Nadal wiele faktur, rachunków, czy umów ma formę papierową. Warto je przechowywać przez okres obowiązywania umowy, czy gwarancji, by uniknąć nieprzyjemności. Jeśli w domu są dzieci, a przestrzeń biurowa będzie łatwo dostępna, warto by taka szafka lub szufladki miały dodatkowo możliwość zamknięcia na klucz. Lepiej chronić ważne dokumenty przed ciekawskimi łapkami.

Redakcja podkwadratem.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?