Tutaj jesteś

W jakie produkty zainwestować, jeśli wypadają nam włosy?

26 marca 2021 Zakupy W jakie produkty zainwestować

Każdy z nas marzy o lśniących i przede wszystkim gęstych włosach. Niestety, stresujący tryb życia, nieodpowiednia dieta i problemy hormonalne powodują bardzo często nadmierne wypadanie kosmyków. Na szczęście, istnieją skuteczne kosmetyki, dzięki którym będzie można choć trochę złagodzić ten problem. Oczywiście zawsze warto starać się eliminować przyczyny. Niemniej jednak zakup dobrego szamponu czy serum wspomoże walkę o bujną i zdrową czuprynę.

W jaki szampon zainwestować?

Jeżeli dokucza nam nadmierna utrata kosmyków, całkiem dobrym rozwiązaniem może okazać się zakup dobrego jakościowo szamponu. Należy jednak starannie swój wybór przemyśleć. Całkiem trafionym rozwiązaniem może się okazać szampon o naturalnym składzie. Poszukujmy w nim roślinnych wyciągów, ekstraktów oraz rzecz jasna olejów. Wśród składników, na które warto zwrócić uwagę wyszczególnić należy: ekstrakt z ziela pokrzywy zwyczajnej, ekstrakt z szyszek chmielu czy olejek z amli. Nie ulega wątpliwości, że szampon do codziennego użytku nie powinien zawierać szkodliwych detergentów. Mowa tu przede wszystkim o substancjach z grupy SLS. Z całą pewnością warto byłoby także zwracać uwagę na to, czy szampon nie zawiera potencjalnie szkodliwych sztucznych aromatów czy substancji barwiących. Dobrze byłoby zadbać o to, aby podczas aplikacji szamponu wykonać delikatny, kilkuminutowy masaż skalpu (więcej informacji). W ten sposób pobudzimy mikrokrążenie. Istotne jest także bardzo staranne spłukanie kosmetyku z włosów. 

Jakie serum na wypadanie włosów wybrać?

Oprócz szamponu, warto zainwestować także w serum. Ono również może okazać się niezwykle pomocne w walce z nadmierną utratą kosmyków. Nie sposób nie zauważyć, że w serum również powinny być zawarte składniki aktywne pochodzenia naturalnego. Warto jednak odpowiedzieć sobie na pytanie o to, jakie miałyby to być składniki. Jeżeli serum ma być zmywalne, można pokusić się o jego olejową formułę. Wiele olejków i wosków roślinnych pozytywnie wpływa ma stan cebulek włosowych. Niemniej jednak, jeśli produkt ma nadawać się do stosowania po myciu, lepiej byłoby, gdyby posiadał lekką konsystencję. Nie powinien nadmiernie obciążać skalpu. Doskonale, gdyby szybko się wchłaniał. Aby aplikacja serum była wygodna, warto poszukiwać produktów z pipetą (więcej tutaj). Znacząco ułatwi ona aplikację. Warto także zaznaczyć, iż efekty stosowania serum pojawią się tylko wówczas, gdy będziemy regularni. Systematyczność jest kluczem do uzyskania w miarę trwałych i zadowalających rezultatów. Zachęcamy także do sprawdzenia produktów firmy Hair Cure.

Redakcja podkwadratem.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

ATLAS.ti 9

ATLAS.ti 9

11 grudnia 2021

Jesteś zainteresowany reklamą?