Tutaj jesteś

Italia w Twoim domu, czyli mieszkanie w stylu włoskim

14 grudnia 2020 Lifestyle mieszkanie w stylu włoskim

Włochy. Nie ma chyba drugiej tak osławionej krainy na Ziemi. Słoneczną Italię od wieków kochają artyści i podróżnicy. To ojczyzna malarzy, muzyków, ludzi filmu i teatru, a także kreatorów mody. Klimat włoski i finezyjna, pełna gracji mentalność Włochów przejawia się w każdej dziedzinie życia tamtejszej ludności. Nic więc dziwnego, że panujące w Italii trendy zaskarbiły sobie serca licznych amatorów dobrego gustu i stylu. Jeśli jesteś miłośnikiem śródziemnomorskiej bryzy możesz śmiało wprowadzić ten wyjątkowy klimat do swojego domu. Jeśli marzysz o mieszkaniu, którego wnętrza prezentują włoski styl, najważniejsze, abyś znał rządzące tym kierunkiem zasady.

Przede wszystkim prostota

Włoski styl to ideał pod względem łączenia neutralnych barw z niezwykłym designem przedmiotu. To kwintesencja elegancji Włochów i Włoszek dopełniona ich prostą, szczerą postawą. Wszystkie elementy mentalności mieszkańców Półwyspu Apenińskiego znajdują odbicie w każdym aspekcie ich życia. Przebywając we włoskich domach nie uświadczymy mieszaniny barwnych wzorów czy przeładowania przestrzeni nadmiarem różnorodnych dodatków. Wręcz przeciwnie. Mieszkanie w stylu włoskim to elegancja na najwyższym poziomie — prosta, ale niezwykle gustowna. Włoskie wnętrza są bardzo jasne, a to za sprawą dominujących barw, jakimi są biele, beże i szarości. Nie oznacza to oczywiście konieczności rezygnacji z intensywniejszych kolorów. Turkus przypominający o rozległym morzu, ciemna zieleń przywodząca na myśl rozpościerające się na wzgórzach gaje oliwne czy naturalne drewno, mówiące o związku człowieka z naturą. Wszystko to stanowi podstawy włoskiego stylu, któremu hołduje jedna, nadrzędna zasada — prostota.

Prosto nie znaczy nudno

Wydawać by się mogło, że aranżacje wnętrz oparte na koncepcji włoskiej nie będą w stanie zaspokoić apetytu dekoratorów-entuzjastów. Jakże ogromne może być ich zdziwienie, gdy odkryją, że mieszkanie w stylu włoskim to wnętrze pełne niezwykłego designu, przejawiającego się w kształtach mebli i ozdób. Cały ciężar tego nurtu to odpowiednie wyważenie między kształtem a kolorem. Włosi kochają ornamenty — to nie ulega wątpliwości. Wyjątkowy design przejawia się w architekturze, sztuce i modzie. Nie da się jednak zaprzeczyć, że całość jest niezwykle harmonijna i wyważona, a to właśnie dzięki doborowi neutralnych, a przy tym bezsprzecznie eleganckich, klasycznych barw. Urządzając mieszkanie w stylu włoskim, możemy mieć pewność, że wnętrze naszego domu będzie emanowało klasą, elegancją i świeżością, które bez wątpienia są wartościami ponadczasowymi.

zakłady pogrzebowe

Redakcja podkwadratem.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?