Tutaj jesteś

Ile kosztuje cyklinowanie podłogi?

13 stycznia 2021 Dom i Ogród ile kosztuje cyklinowanie


Jeżeli posiadamy w mieszkaniu drewniane podłogi, to z całą pewnością warto się zastanowić nad ich odnowieniem. W dzisiejszych czasach cyklinowanie wcale nie jest takie drogie, a daje nam możliwość posiadania wyjątkowej podłogi. Nie każdy może przecież pochwalić ładną podłogą wykonaną z prawdziwego drzewa. W większości mieszkań znajdują się zwykłe panele, które nie posiadają uroku drewnianej podłogi.

Ile trzeba zapłacić za usługę cyklinowania?

Gdy już zdecydujemy się na odnowienie naszych starych podłóg, to na pewno zastanawiamy się ile kosztuje cyklinowanie. Cena za taką usługę jest zależna od wielu czynników, ale przeważnie mieści się ona w granicach około 100zł za metr kwadratowy. Wiele więc zależy od tego jaki metraż podłogi chcemy wycyklinować i czy w usłudze ma również znajdować się lakierowanie parkietu.

Czasami bardziej opłaca się zrobienie wszystkich pomieszczeń jednocześnie. Jest to w dzisiejszych czasach możliwe i cena za metr może wtedy ulec zmniejszeniu. Niestety taka decyzja będzie wiązać się z tym, że zapewne na jakiś czas będziemy musieć opuścić mieszkanie. Wycyklinowane i polakierowane podłogi nie powinny być od razu użytkowane. Dzisiaj jednak zajmuje to znacznie mniej czasu niż w przeszłości.

Cyklinowanie bezpyłowe

Jeśli decydujemy się na cyklinowanie, to najlepiej znaleźć takiego specjalistę, który oferuje cyklinowanie bezpyłowe. Wtedy usługa zostanie wykonana szybko i nie będziemy musieli sprzątać po wyjściu fachowca z mieszkania. Oczywiście zapewne trochę pyłu zostanie na naszych podłogach, ale będzie to ilość minimalna.

Nie każdy cykliniarz może zaoferować cyklinowanie bezpyłowe. Wszystko zależy od tego czy posiada on odpowiedni sprzęt. Tylko dzięki posiadaniu dobrej maszyny może oferować cyklinowanie bez pyłu. Dzisiaj na szczęście coraz większa ilość specjalistów decyduje się na zakup bezpyłowego urządzenia, więc nie powinniśmy mieć problemu ze znalezieniem fachowca, który wykona nam cyklinowanie bezpyłowe.

Czasami opłaca się zatrudnić osobę, która nie jest z naszej miejscowości. Jeżeli polecany jest nam fachowiec z innego miasta, to warto się poważnie zastanowić nad jego zatrudnieniem. W końcu chcemy mieć przecież piękne podłogi, które nie zaczną pękać za szybko i długo będą zachwycać swoim wyglądem. Czasem warto więcej zapłacić jeśli jesteśmy pewni, że oferowane usługi będą rzeczywiście na najwyższym poziomie. Zresztą wybór odpowiedniej osoby należy do nas. W końcu to my zapłacimy za to, że ktoś zajmie się cyklinowaniem podłogi w naszym mieszkaniu.

Redakcja podkwadratem.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?