Tutaj jesteś

Zastosowanie opatrunków hemostatycznych

7 listopada 2021 Lifestyle Zastosowanie opatrunków hemostatycznych

Ryzyko wystąpienia krwawiących ran, powikłań śródoperacyjnych i poważnych epizodów krwawienia jest realne podczas zabiegów stomatologicznych. Dopóki miejsce krwawienia nie zostanie zidentyfikowane, a krwawienie opanowane, nie można kontynuować zabiegu stomatologicznego. Szybkość i skuteczność tamowania krwawienia, szczególnie w trudno dostępnych miejscach krwawienia w jamie ustnej, decyduje o powodzeniu zabiegu i czasie powrotu pacjenta do zdrowia. W tym miejscu z pomocą klinicystom i chirurgom stomatologicznym przychodzi Sklep.marrodent.pl

Opatrunek hemostatyczny jest szybko działającym i sterylnym stomatologicznym opatrunkiem hemostatycznym, który blokuje krwawienie by nie stało się nie do opanowania. Starannie zaprojektowana porowata struktura bioaktywnego hemostatyku szybko absorbuje osocze, unieruchamia ujemnie naładowane komórki krwi i konsoliduje składniki komórkowe i białkowe w miejscu krwawienia. Wszystko to w ciągu 2-3 minut od aplikacji! Dodatkowo można go szybko i bezboleśnie usunąć, nie powodując dalszych urazów rany. Opatrunek stomatologiczny jest sterylnym, niewchłanianym opatrunkiem hemostatycznym przeznaczonym do tamowania krwawienia z jamy ustnej podczas zabiegów stomatologicznych. Jest skuteczny u pacjentów przyjmujących leki rozrzedzające krew w celu uzyskania szybszej hemostazy.

Mechanizm działania opatrunku hemostatycznego

Opatrunek hemostatyczny działa na zasadzie technologii krzepnięcia. Po nałożeniu na krwawiące miejsce, tworzy mechaniczne uszczelnienie dzięki swoim właściwościom bioadhezyjnym i zapobiega utracie krwi. Starannie zaprojektowana porowata struktura prowadzi do szybkiego wchłaniania osocza i koncentracji składników komórkowych i białkowych w miejscu rany. Następnie unieruchamia ujemnie naładowane komórki krwi poprzez swój ładunek kationowy, co powoduje agregację płytek krwi i tworzenie skrzepu w miejscu rany w ciągu 2-3 minut.

Zalety stosowania opatrunków hemostatycznych

  • Lepsza chłonność wody i krwi oraz przyczepność.
  • Szybsza hemostaza w porównaniu z opatrunkami na bazie żelatyny/ORC dzięki kationowemu ładunkowi rekonstruowanego chitozanu.
  • Szybsza hemostaza niż w przypadku gazy impregnowanej chitozanem dzięki większej porowatości, chłonności krwi i przylepności.
  • 100% naturalny chitozan pozyskiwany z czystszych źródeł w porównaniu z innymi chitozanami z egzoszkieletów, które stosuje konkurencja.
  • Łatwe, szybkie usunięcie bez powodowania dalszych urazów rany i nie pozostawia żadnych pozostałości.

Redakcja podkwadratem.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?