Tutaj jesteś

Nowe wyzwania w architekturze budynków biurowych: projekty na przyszłość

19 marca 2024 Praca architektura budynków biurowych

Nasze zakrojone na szeroką skalę badania rynku nieruchomości pozwoliły nam ustalić, iż budowa biurowców już od pewnego czasu jawi się jako doskonały pomysł inwestycyjny pozwalający na wypracowanie stałego, wysoce zadowalającego zysku pasywnego.

Aby jednakże udało się go osiągnąć, konieczne jest rozważenie już na etapie planowania obiektu wielu kluczowych w ujęciu długoterminowym kwestii.

Jedną z nich jest na przykład zadbanie o aspekty ściśle powiązane z implementacją nowoczesnych rozwiązań technologicznych. Obiekty takie powinny być wyposażone w zaawansowane oraz działające w sposób skuteczny rozwiązania, do których zaliczyć można inteligentne systemy zarządzania budynkami, systemy kontroli dostępu, monitoring i zarządzanie zużyciem energii, a także infrastrukturę IT zapewniającą szybki dostęp do Internetu i usług sieciowych.

To właśnie tego typu udogodnienia pozwolą przedsiębiorcom sprawnie świadczyć interesantom oferowane usługi i zagwarantować zatrudnionemu personelowi utrzymywanie produktywności na stałym, satysfakcjonującym poziomie. Nie należy także zapominać, iż moduły inteligentne mogą znacznie zwiększyć bezpieczeństwo poszczególnych lokali, zabezpieczyć je przed włamaniami, pożarami oraz innymi niebezpieczeństwami, a także ograniczyć koszty ponoszone przez właściciela biurowca, które to bezpośrednio powiązane są z wykorzystaniem dostępnych zasobów.


W obecnych czasach budowa biurowców polega również na zapewnieniu wygodnych warunków codziennej pracy, sprzyjających efektywności i zdrowiu pracowników. Można to osiągnąć między innymi poprzez zadbanie o wystarczającą ilość przestrzeni oraz optymalną ergonomię poszczególnych biur, zapewnienie ich możliwie jak najlepszego nasłonecznienia oraz umożliwienie dostępu do przestrzeni, w których zatrudnione osoby będą mogły w ciszy i spokoju spędzić przerwę, odpoczywając od natłoku realizowanych projektów zawodowych choćby na krótką chwilę.

Nie można także zapomnieć, że budowa biurowców z lokalami przeznaczonymi na wynajem lub też do odsprzedaży musi przebiegać zgodnie z obowiązującymi lokalnymi przepisami budowlanymi oraz standardami dotyczącymi bezpieczeństwa, wydajności energetycznej i dostępności dla osób niepełnosprawnych.

Choć spełnienie ich wszystkich może okazać się nie lada wyzwaniem, to warto o to zadbać, bowiem właściciel budynku będzie mógł mieć wtedy stuprocentowe przekonanie, że obiekt został optymalnie przystosowany do codziennej obsługi dużych ilości osób, tak pracowników poszczególnych biur jak i ich klientów oraz partnerów biznesowych.

Jeżeli wszystkie te wyzwania zostaną uwzględnione a następnie przekute w plany, które należy realizować na poszczególnych etapach wznoszenia biurowca, inwestor uzyska dostęp do biurowca, który gwarantować będzie zysk pasywny przez wiele kolejnych lat. Wypracowane w ten sposób środki przeznaczyć można będzie na budowę kolejnych obiektów o przeznaczeniu biurowym bądź komercyjnym, dając szansę dalszego pomnażania majątku oraz dywersyfikacji tak zwanego portfolio inwestycyjnego.

Materiał zewnętrzny

Redakcja podkwadratem.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?