podkwadratem.pl

Blog ogólnotematyczny

skromny prezent dla dziewczyny
Zakupy

Skromny prezent dla dziewczyny – co wybrać?

Jest wiele okazji, by dać dziewczynie prezent – rocznica, urodziny, Boże Narodzenie czy, po prostu, chęć sprawienia niespodzianki. Nie zawsze chcemy jednak wydawać na podarunek duże sumy. Można jednakże wybrać prezent prosty, skromny, ale mówiący wiele o naszym uczuciu i mający duże znaczenie. Co wybrać?

Kwiaty – skromny prezent dla dziewczyny

Mogłoby się wydawać, że kwiaty kosztują całkiem sporo – bukiety w kwiaciarni potrafią być warte kilkadziesiąt złotych! Można jednak postawić na kwiaty, które zerwiemy sami. Wiosną ogrody kwitną i pachną – można to wykorzystać i zrobić bukiet z samodzielnie wyhodowanych róż czy lawendy. Warto też przystroić taki bukiecik wstążką, która kosztuje kilka złotych w pasmanterii. Jej zakup nie sprawi dużo kłopotu, a całkowicie odmieni wygląd bukietu i pokaże, że się staraliśmy, by pięknie się prezentował.

Małe, niedrogie bukiety są też dostępne w supermarketach, za około 10 złotych. Mogłoby się wydawać, że nie wyglądają elegancko, ale można kupić dwa, zdjąć z nich plastikową folię i ozdobić wstążką. To dobry prezent – szczególnie, jeśli nie ma dużej okazji, a po prostu chcemy zrobić dziewczynie przyjemność. Takie kwiaty wystarczy pielęgnować, tzn. dosypać do wody w wazonie odżywki, i rozkwitną. To na tyle tani podarunek, że można sobie na niego pozwolić nawet kilka razy w miesiącu! Dziewczyna będzie zachwycona tym, że w jej pokoju tak często pojawiają się świeże kwiaty.

Książka – pomysł na prezent

Książka uchodzi raczej za nudny prezent, który leży zapomniany po wręczeniu. Nie musi tak być, jeśli dobrze wysłuchamy dziewczyny – może się zdarzyć, że wspomni o tym, że jakiś tytuł ją interesuje. Wtedy książka będzie drobnym, ale przemyślanym podarunkiem. Poza tym, można postawić na coś niezwykle romantycznego, np. poezję o miłości. Taki tomik chciałaby dostać każda kobieta. Warto włożyć do książki karteczkę z dedykacją – to sprawi, że będzie jeszcze bardziej wyjątkowa i specjalna. Wystarczy napisać krótkie wyznanie, datę i podpisać się.

Książek można szukać zarówno w księgarniach, sklepach internetowych, jak i nawet na pchlich targach! Nie mamy gwarancji, że znajdziemy na targu konkretny tytuł, ale może trafić się tomik poezji sprzed kilkudziesięciu lat, za grosze. Do takich poszukiwań trzeba mieć jednak nieco więcej cierpliwości i czasu! Możemy jednak trafić na prawdziwy skarb. Możemy być jednak nieco bardziej nowocześni i zamawiać książki w sieci. Niespodzianką będzie, jeśli zamówimy je bezpośrednio na adres dziewczyny – zdziwi się, ale będzie mile zaskoczona romantycznym gestem!