CV uznawane jest za jeden z podstawowych dokumentów, które wykorzystywane są w procesie rekrutacji kandydatów do pracy. Jest to tak zwany życiorys kandydata, w którym uwzględnione są wszystkie najważniejsze informacje na temat jego wykształcenia oraz doświadczenia zawodowego. Warto dowiedzieć się nieco więcej na temat tego, jakie informacje powinno się zawierać w tym dokumencie, a także na temat tego, czego nie pisać w CV.
Zbyt dużo szczegółów
Przede wszystkim warto pamiętać o tym, aby w swoim CV nie umieszczać zbyt dużej ilości szczegółów. Sprawi to, że dokument, jakim jest CV, będzie posiadał wiele stron, co może być problemem dla rekruterów. Większość osób, które rekrutują pracowników do pracy woli konkrety i opisane szczegóły. Dlatego warto zwrócić swoją szczególną uwagę na to, aby w CV umieścić jedynie wszystkie najważniejsze informacje na swój temat. Na pewno będzie to jedno z najbardziej korzystnych rozwiązań spośród wszystkich możliwych i dostępnych.
Nieistotne szczegóły
Podczas tworzenia dokumentu, jakim jest CV, warto również zwrócić swoją szczególną uwagę, aby nie zamieszczać w nim nieistotnych szczegółów. Dla większości rekruterów najbardziej liczą się realne osiągnięcia, a także sukcesy osiągane przez kandydatów do pracy. Droga do tego celu staje się mniej ważna, dlatego nie warto jej opisywać w CV, które jest stosunkowo krótkim dokumentem o ścisłej treści.
Kłamstwa
W swoim życiorysie zawodowym nie należy również umieszczać żadnych kłamstw ani też innych niesprawdzonych informacji. Podczas procesu rekrutacji kłamstwa mogą wyjść na jaw, co z całą pewnością nie będzie korzystne dla kandydata na pracownika. Natomiast jeśli kandydat z powodzeniem przejdzie przez proces rekrutacji to kłamstwa mogą się okazać nieprawdziwe już po rozpoczęciu współpracy. Będzie to stawiało pracownika w bardzo niekorzystnym świetle, dlatego warto unikać wpisywania kłamstw do swojego CV. Jest to niezwykle istotna kwestia.
Cudze zasługi
W CV nie powinno się również wpisywać żadnych cudzych zasług, a także zasług, które zostały osiągnięte przez cały zespół, jeśli nie brało się w nich żadnej znaczącej uwagi. Bardzo często zdarza się tak, że podczas pracy jest się częścią pewnego zespołu, a nawet jego liderem. Jednak nawet najlepszy lider nie jest w stanie osiągnąć pewnych zasług sam, dlatego warto na to zwrócić swoją szczególną uwagę podczas tworzenia takiego dokumentu jak życiorys zawodowy. Dodatkowo cudze zasługi na pewno wyjdą na jaw podczas rozmowy kwalifikacyjnej lub podczas rozpoczęcia pracy zawodowej. Dlatego warto to uwzględnić.