podkwadratem.pl

Blog ogólnotematyczny

jak przygotować się do tatuażu
Lifestyle

Jak przygotować się do tatuażu- by uniknąć komplikacji w trakcie jego wykonywania

Tatuaż to rodzaj malowidła, które prawidłowo wykonane zdobi ludzkie ciało i sprawia, iż jest ono bardziej ponętne oraz atrakcyjne dla oka. Niemniej, by zabieg robienia tatuażu przebiegał, bez komplikacji, trzeba się do niego właściwie przygotować.

Po co ludzie robią sobie tatuaże?

A no dlatego, że chcą się w ten sposób jakoś optycznie wyróżnić spośród tłumu. Przez zrobienie tatuażu chcą się niekiedy młodziej poczuć. Tatuaż to też metoda na to, by uczcić jakieś ważne wydarzenie w życiu rodzinnym. Niemniej bywa i tak, że do zrobienia tatuażu skłoniły nas raczej głupie okoliczności takie, jak zazdrość, nadmiar alkoholu czy przegrany zakład. Malowidło na skórze to czasami efekt tego, że należy się do jakiegoś stowarzyszenia, sekty lub młodzieżowej subkultury. Jak widać, powodów, przez które ludzie robią sobie tatuaże- jest całkiem dużo.

Jak przygotować się do tatuażu?

Po pierwsze należy co najmniej tydzień przed planowanym zabiegiem zacząć brać cynk. A to z powodu tego, iż przyśpiesza on gojenie ran oraz wzmacnia i to zauważalnie układ odpornościowy. Po drugie trzeba koniecznie dzień przed zrobieniem tatuażu ogolić miejsce, w którym ma on zostać umiejscowiony. Po trzecie należy nawilżać kremami i odżywkami obszar ciała, który ma zostać poddany tatuowaniu. A to z powodu tego, że dzięki odpowiedniemu nawilżeniu skóry tatuaż będzie po prostu lepiej się goił i prezentował. Gdy skóra będzie dobrze odżywiona, nawet ból w trakcie robienia tatuażu będzie łagodniej i krócej odczuwalny.

Czego jeszcze unikać przed zrobieniem tatuażu?

Przed zrobieniem tatuażu nie zaleca się nadużywania alkoholu i leków przeciwbólowych. Obie te substancje mogą spowodować obfite krwawienia, jak również sprawić, że rana po zabiegu będzie się słabiej goić. Nie wolno robić tatuażu w miejscu, w którym aktualnie toczy się infekcja skórna. Trzeba zaczekać, aż zostanie ona całkowicie wyleczona i dopiero wtedy można pomyśleć o wykonaniu tatuażu. W dniu poddania się zabiegowi lepiej unikać też zbyt dużej ilości kawy i napojów energetycznych. Mogłyby one doprowadzić do nagłego skoku ciśnienia tętniczego, a nawet zatrzymania akcji serca w trakcie tatuowania.

Co zrobić, jeśli tatuaż się ślimaczy i nie goi się należycie?

Wtedy trzeba się niezwłocznie udać do dermatologa. On umiejętnie wygasi przyczynę infekcji i doprowadzi do tego, że rana przestanie ropieć. W tego typu przypadkach ze źle wykonanym tatuażem nie ma na co czekać. Gdy zlekceważy się tę sytuację, może dojść u osoby poddanej tatuowaniu do sepsy, a nawet przedwczesnego zgonu. Dlatego tak ważne jest, aby przełamać poczucie upokorzenia oraz wstydu i w porę przyjść na wizytę do dermatologa.