podkwadratem.pl

Blog ogólnotematyczny

jak dopasować garnitur
Moda i Uroda

Jak dopasować garnitur?

Należy mieć świadomość, że dobranie garnituru jest zdecydowanie trudniejszym zadaniem niż mogłoby się wydawać. Nie wszyscy mężczyźni wiedzą, jakie kwestie powinno się uwzględnić przed podjęciem ostatecznej decyzji. Jak dopasować garnitur?

Garnitur dla szczupłego i wysokiego mężczyzny

Rekomendowane jest przede wszystkim unikanie pionowych linii, będą one bowiem powodowały, że dany mężczyzna będzie prezentował się na wyższego, a także szczuplejszego. Zdecydowanie najlepszym możliwym rozwiązaniem będzie postawienie na marynarkę z minimalnym wypełnieniem ramion, a także klapami. W ten sposób sylwetka mężczyzny będzie wyglądała bardziej atletycznie. Warto również unikać wąskich klap.

Mężczyzna może bez żadnego problemu kupić garnitur w jaśniejszym kolorze. Doskonałym rozwiązaniem będzie także garnitur w kratę. Bardzo właściwe będą spodnie z niskim stanem. Świetnym rozwiązaniem będzie także postawienie na spodnie zakończone mankietami. Nie można oczywiście zapomnieć o założeniu paska. Mężczyźni mają problem z wybraniem odpowiedniego krawatu. Warto postawić na produkt w poziome albo skośne pasy.

Garnitur dla mężczyzny o sylwetce atletycznej

Należy mieć świadomość, że obecnie większość mężczyzn dąży do uzyskania sylwetki w kształcie litery V. Mężczyźni z szerszymi ramionami oraz torsem, a także wąskimi biodrami, świetnie będą prezentować się praktycznie w każdym komplecie. Warto zaznaczyć, że smukła oraz zgrabna sylwetka będzie doskonale podkreślona praktycznie w każdym kolorze czy wzorze garnituru. Panowie z omawianym rodzajem sylwetki mogą pozwolić sobie na eksperymentowanie z modą. Należy jednak uważać z większymi lub ciasnymi ubraniami.

Garnitur dla mężczyzn o masywnej sylwetce

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że pionowe linie, a także ciemniejsze kolory, będą zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem dla panów posiadających masywną sylwetkę. Godny uwagi jest również fakt, że monochromatyczne, gładkie garnitury mogą przyczynić się do optycznego wyszczuplenia sylwetki. Rekomendowane jest unikanie kombinacji, które mogą stworzyć linie horyzontalne. Doskonałym przykładem będzie połączenie granatowej marynarki z jasnymi spodniami.

Warto stawiać na tkaninę o niższej, a także średniej gramaturze. Należy bowiem wiedzieć, że cięższe tkaniny mogą dodać mężczyźnie kolejnych kilogramów. Styliści zalecają wybranie ciemniejszego odcienia granatu. Panowie będą dzięki temu optycznie szczuplejsi. Ponadto świetnym rozwiązaniem będzie odrzucenie dużych wzorów. Z kolei delikatne pionowe linie przyczynią się do wydłużenia ramy sylwetki.